Welke reguliere en niet-reguliere behandelingen bestaan er in Nederland voor mensen met autisme? Hoeveel mensen maken hiervan gebruik en wat zijn hun ervaringen? Om dit te weten te komen doet het Nederlands Autisme Register onderzoek in samenwerking met de Nederlandse Vereniging voor Autisme en Karakter.
Het onderzoek wordt gedaan in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS). Het ministerie wil het totale behandelaanbod voor mensen met autisme (van alle leeftijden) in kaart brengen, inclusief de niet-reguliere behandelingen. Ook wil het ministerie onder meer weten in hoeverre niet-reguliere behandelingen (denk hierbij bijvoorbeeld aan homeopathische of antroposofische therapieën) in de plaats komen van reguliere behandelingen. En als dit inderdaad het geval is, wat hierbij de rol is van de lange wachttijden in de ggz. Andere belangrijke informatie is of mensen met autisme wel of geen baat hebben bij de behandelingen die zij volgen.
Zowel ouders als kinderen kunnen aan dit onderzoek meedoen door de vragenlijst in te vullen. Je hoeft geen NAR-deelnemer te zijn. Het invullen duurt ongeveer twintig minuten. Deelnemen aan dit onderzoek kan tot en met zondag 25 april.
Meer informatie over het onderzoek